%1 KARARINI FIRSATÇILIĞA ÇEVİRMEK SENDİKAL ETİĞE YAKIŞMADI

Ağustos ayında Kamu işvereni ile yetkili konfederasyon arasında varılan ve imza altına alınan Toplu Sözleşme mutabakatı sonuçları her şeyden önce birlikte çalışma barışını olumsuz yönde etkiledi. Enflasyon altında ezilen memur ve emeklilerin beklentisinin karşılanamadığı toplu görüşme sonucunun elbette memnun olan paydaşları da oldu. 

Ancak bahse konu sendrom yetmezmiş gibi, sendikal ahlakı bir tarafa bırakıp fırsat avcılığına çıkan sözümüz ona bazı sendikacıların oluşturmaya çalıştıkları algı, ciddi manada sendikal harekata en ağır darbeyi vurmak üzere. Sebebi ne olursa olsun, kurumlarda faaliyet gösteren fakat %1 sınırına takılan sendikaların üyelerine yönelik edep sınırlarını aşan bir söylemle kazanç peşine düşen sendikal ahlaktan yoksun bazı ahlak yoksunu kişilere ne demeli? Güya Ocak 2022 itibariyle dayanışma aidatını alacak sadece kendi sendikaları imiş.

El insaf.

Çağrımız bu tür hezeyanları yaşatan ve tezviratlarda bulunan ve sendikacılığın S’sinden dahi anlamayan akıl tutulması yaşayanlara:

Kamu İşvereni ile yetkili konfederasyon tarafından varılan mutabakat gereği Ocak 2022 itibariyle 400 TL alacak olan sendikalardan birisi de, yüzdelik oran itibariyle %5’e yakın DİVA-SEN’dir.

Dolayısıyla birçok il ve ilçelerde mide bulandırıcı tezviratta bulunarak Diva-Sen’i itibarsızlaştırmaya çalışanları en hafifinden ahlaklı sendikacılık yapmaya davet ediyoruz.

Mustafa ÇOPURSUZ 

Diva-Sen Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş