15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN

15 Temmuz 2016 gecesi tarihin en vahşi anını yaşatan hain FETÖ PDY örgütünün açmış olduğu yaralar zaman geçse de asla tazeliğini kaybetmedi. Dış mihraklara akıllarını karşılıksız peşkeş çeken, güçlendiklerini hissederek ağa babalarının talimatıyla ülkemizi ve devletimizi ele geçirmeye yeltenen zalim örgüt, anlaşılışmıştır ki, vatanını, milletini, bayrağını ve devletini canından daha aiziz bilen ve dünya da eşine rastlanılmayan bir milletin varlığını hiç akletmemiştir. Bin yıllık bir kadim tarihe sahip olan necip milletimizin 15 Temmuz 2016 tarihinde Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatını emir telakki ederek sokaklara çıkıp meydanları doldurması ve gözlerini kırpmadan göre göre tankın altına gövdelerini atarak şehadete yürümesi kolay kolay anlatılacak bir kahramanlık destanı değildir.

Gül bahçesine girercesine şehadet şerbetini içen necip milletimiz her türlü takdire şayandır ve bu milletin bir ferdi olduğumuz için de ne kadar şükretsek ve övünsek o kadar azdır.

Tarihin tüm safahatlarına baktığımızda tespitini yaptığımız çok bariz bir husus var. O husus; dünyanın neresinde olursa olsun, ağlayan gözlerin yaşını silmek, zulme uğrayanları zalimlerden kurtarmak, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını kendi nafakasından keserek karşılayan bir milleti elbette Allah Teala yalnız bırakmayacaktı. O gece gözleri dönmüş, gökyüzünde yağmur misali mermileri kendi annesinin, babasının, kardeşlerinin, akrabalarının ve aynı milliyete sahip civanmertlerin üzerine yağdıran hain terör örgütü ve ağa babaları görmüştür ki, bu Necip milletin evlatları asla hafife alınmaması gerekirdi.


Tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi, itilaf devletlerinin yapmak istedikleri ve muvaffak olamadıkları ve kendilerine göre yarım kalan hesaplarını tamamlamak adına maşa olarak kullandıkları zalim terör örgütünün gücü kifayetsiz kalmıştır.


Elhasıl yıllarca ekmeğini yediği, ordusunun komite kademesinde görev yapan üst düzey komutanların ve onların askerlerinin tarihte belki de tek örneği olan haşhaşiler gibi yine ordumuza ait silahların namlularını kendi halkına çevirmeleri tek kelimeyle alçaklıktır.


Dolayısıyla 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenilen söz konusu hainliğin yeni nesillere aktarılması bundan böyle de hiç unutulmaması ve unutturulmaması, geleceğimizin güvence altına alınması adına milli diriliş olarak tazeliğini koruyacaktır.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak, hassasiyetimiz dün ne ise bugün de aynısıdır ve yarın da aynısı olacaktır.

Bu vesileyle 15 Temmuz 2016’ da vatan ve millet için darbecilerin karşısına çıkarak adeta bir İstiklal mücadelesi veren şehitlerimizi yad ediyor, gazilerimize ve milletimize şükranlarımızı sunuyorum.


Mustafa ÇOPURSUZ
Genel Başkan


Sosyal Medyada Paylaş