Atatürk’ü İtibarsızlaştıran Asıl Sizsiniz

Ayasofya-ı Kebir Cami Şerif’in yeniden cami hüviyetine kavuşturulduğu Cuma günü Hutbe irad eden Diyanet işleri Başkanı Sayın Prof.Dr.Ali ERBAŞ’ın sarfettiği bir cümlesinden dolayı sanki vatan elden gidiyormuşçasına vaveyla koparan cenah bilsin ki, Atatürk’ü en fazla itibarsızlaştıran sizlersiniz. Hâlbuki Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın söylemiş oldukları cümlelerinde Atatürk’e yönelik gerek açıktan gerekse de zımnen söylenilmiş herhangi bir ifade olmamıştır. Kaldı ki, vakıflar ve vakıf eserleriyle ilgili zikredilen cümle, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1453 yılında söylenilmiş olan bir sözdür. Tarih bilgisi olanlar bunu çok iyi anlarlar. 

Kendilerine malzeme bulmakta zorlanan cenahın Atatürk üzerinden prim yapmaya yönelik tüm çabaları bugüne kadar hezeyanla sonuçlanmış bundan böyle de aynısı olacaktır. 

Ayrıca diyaneti ve mütedeyyin kesimi ne kadar Atatürk düşmanı olarak gösterseniz de bu asla hayat bulmayacaktır. Çünkü Ayasofya’nın cami iken neden müzeye dönüştürüldüğünü ve tapusunun bizzat Atatürk tarafından Cami olarak resmiyet kazandırıldığını bahse konu mütedeyyin cenah çok iyi bilir. 

Hem Sayın Diyanet İşleri Başkanımız tarafından hem de mütedeyyinler tarafından, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e atfen söylenilmiş bir ifade olmadığı halde, belirli çevrelerin bu tür hezeyan oluşturmalarını kınıyor ve Diva-Sen ailesi olarak Sayın Prof.Dr.Ali ERBAŞ başkanımızın yanında yer aldığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. 

 

DİVA-SEN GENEL MERKEZİ 


Sosyal Medyada Paylaş