DİNİ RAHAT BIRAKIN

Uzun zamandan beri haykırarak dile getirdiğimiz bir hususu yeniden sizlerle paylaşmak isteriz. “Her unvanın görev tanımının yeniden yapılması”. Evet, buna ilaveten her kim olursa olsun kendi görev alanını ilgilendiren hususlarla ilgili konuşsun ve görüş beyan etsin. Çünkü sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinde insanları zor durumda bırakan, birlikte yaşama barışını baltalayan, kalpleri kıran ve lüzumsuz tartışmalara sebebiyet veren “Ağzı olan konuşuyor” sözü, ne yazık ki olanca hızıyla devam ediyor. 

 

Ne hazindir ki, konuşan(lar), konuştukları alanlarda yetkili olmayanlardır.  

 

Günümüzde hemen hemen herkes din adına fetva verir oldu. Elbette dinimizde ruhbanlık sınıfı yoktur. Dinimizi sadece belirli sınıfların anlatması yönünde bir kural ve kaide de yoktur. Ancak bilenlerin konuşması icap etmektedir. Aksi halde; “Yarım doktor candan, yarım hoca imandan eder” sözü hayat bulur ki maalesef son zamanlarda çok fazla karşılaşır olduk. 

 

Temennimiz odur ki; siyasetçiler siyasetçiliklerini yapsınlar, söylem ve eylemlerini mensubu bulundukları siyasi görüşlerine taraftar bulmak için sarf etsinler. Ramazan ayına mahsus ibadetlerle ilgili fetvaları,  işin uzmanlarına bıraksınlar. Sadece Ramazan ayına yönelik değil, dinin tüm emir ve tavsiyelerini sağlam kaynaklardan öğrenmeyip konuşanlara sesleniyoruz! 

 

Lütfen Dinimizi, Diyanetimizi ve din görevlisi hocalarımızı rahat bırakın. 

 

Mustafa ÇOPURSUZ 

Diva-Sen Genel Başkanı 

Sosyal Medyada Paylaş