ENFLASYON, MEMURLARI DA EMEKLİLERİ DE EZDİ

Enflasyon farkı ile tespit edilen 2021 yılı maaş zammı, memur ve emeklilerin bu ülkede ne kadar karşılığının olduğunu en bariz bir şekilde göstermiş oldu. Yöneticilerin, çalışanları ve vatandaşlarını bu denli görmezden gelmesi, cidden akıllara acaba yöneticilerimizle aynı gezegende yaşamıyor muyuz sorusunu getirdi.

Oysa evinin ihtiyaçları için arada bir de olsa kendisi alışveriş yapan hiç bir vicdan sahibi yönetici, memur ve emeklilere reva görülen zam oranının altına kesinlikle imza atmaz diye düşünüyoruz.

Ayrıca, kamu çalışanlarını ve emeklilerini itibarsızlaştıran, haklarını korumaktan uzak, sözüm ona yetkili fakat etkili olamayan Sendikalar ile onların bağlı bulunduğu konfederasyonun hala yetkili konumda tutulmasına cidden hayret ediyoruz. Filhakika gerçekleri gizleyip sadece şahsi menfaat elde etmek için sendikacılık yapanların, çalışanlar ve emekli olanlar için elde edebileceği hiç bir kazanç olamaz. Kendilerini hükümetin yerine koyan, istedikleri her şeyi yaptırabilir gücüne sahip olduklarından dem vuran aynı zamanda doğruları söyleme cesaretini gösteremeyen, fakat sendikacılıktan ziyade dünyayı dizayn etmeye çalışan sözüm ona sendikal anlayışın bir an önce yalnızlaştırılması gerekmektedir. Nitekim bir milyon kamu çalışanının desteğini kullanamayan esir anlayış ürünü sendikacılıkta kazananlar her zaman sendika yöneticileri, kaybedenleri ise, sendika üyeleri olmuştur. Bu durum böyle devam etmemelidir.

Tüm kurumları ayakta tutan, kendilerine verilen görevleri bihakkın yerine getiren, ömrünü bu uğurda harcadıktan sonra emekli olan kadirşinas devlet memurlarına yapılan bu zam oranı, cidden vicdanları sızlatması gerektiğine inanıyoruz. Zira iğneden ipliğe yapılan zam oranlarına bakıldığında, kesinlikle memur ve emeklilerin yaşamlarında refah seviyesini yakalama şansları ellerinden alınmış ve 2021 yılı, hayal kırıklığı ile başlamıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla

Mustafa ÇOPURSUZ 

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş