Genel Başkan Mustafa ÇOPURSUZ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

Selçuklu ile Osmanlı İmparatorlukları ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak günümüze kadar elde edilmiş olan, millet olarak göğsümüzü kabartan, başımızın dik, alnımızın açık olduğu,  yeryüzünde bulunan hiçbir millete nasip olmayan ve geçmişimizi süsleyen o kadar zaferler var ki; hepsi gurur kaynağımızdır elhamdülillah.  

Tarihimizde vuku bulan zaferlerimizin en önemli yanı şüphe yok ki, savunma, imar, gönüllerin fethi ve adalet olgusunun hâkim kılınması içindir. Filhakika alnımızın açık, başımızın dik olmasının sebebi de bundan dolayıdır. Tarih kitaplarında tespiti yapılan ve hangi milletin ne amaçla sıcak ve soğuk savaşa katıldıkları gerçeğinden hareketle,  aziz milletimizin şanlı tarihinde ekâbirlikten uzak, yağma-yıkma, ırza tecavüz, ibadethanelere saygıdan ödün vermeyen, esirine bile Allah Teâlâ’nın misafiri oldukları düşüncesiyle muamele eden, dinleri-dilleri-ırkları ayrı olduğu halde kendi tebaasıyla hiçbir ayrım gözetmeksizin kadirşinaslık yapan başka bir milletten söz edilmemektedir.   

Necip milletimiz yeryüzü coğrafyasının neresinde olursa olsun tüm mazlumların umudu olup her daim olmaya da devam edecektir.  

Lakin aziz milletimizin her alanda yükselişini hazmedemeyen milletler ve devletler, her defasında bir yol bulup bizi birbirimize düşmemiz, maddi-manevi zararlara uğramamız ve parçalanıp yok olmamız için her türlü oyun ve entrikalara müracaat etmişler ve etmeye de devam etmektedirler. Gerçek olan şu ki; kötü niyetli olanlar ne yaparlarsa yapsınlar, bu necip milletin yükselişinin önüne asla geçemeyecek ve bölüp parçalayamayacaklardır.  Çünkü tek hedefi İlai Kelimetullah olup Allah Teâlâ’nın rızasını kazanmak amaçlı yola çıkanların en büyük hamisi Allah (C.C)’dır.  

Nesil olarak bizlere düşen ise; geçmiş tarihimizi, ceddimizi ve dinamiklerimizi çok iyi öğrenip, bize bırakılan emanetlere sahip çıkmak ve emaneti bizlerden sonra gelecek nesillere salimen teslim etmektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu ve hayırlara vesile olsun. Din, Bayrak, Sancak, Vatan, Millet ve mukaddes değerler uğruna canını veren aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz”.  

 

Mustafa ÇOPURSUZ  

Genel Başkan  

Sosyal Medyada Paylaş