İDLİB’TE DİYANET-SEN İYİLİK EVLERİ VE İSİMLERİ

Değerli dostlarım iyilik namına ne yapılmış ne konuşulmuşsa tümünü kim yaparsa yapsın tebrik etmeyi kendimize vazife addederiz. 

“2011 yılından bu yana Suriye’de devam eden savaş pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olurken bir o kadar insanın da yakınlarını ve yaşadığı evlerini kaybetmesine sebep oldu. Bombardıman ve saldırılar altında evlerini terk etmek zorunda kalan aileler, başarabilirse başka ülkelere sığınıyorlar. Kendi topraklarında sıkışıp kalan aileler ise zorlu arazi ve mevsim şartlarında çadırlarda ve dağınık kamp alanlarında hayat mücadelesi veriyorlar. Bu kardeşlerimizin yaşam şartlarını bir nebze de olsun rahatlatmak için Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ve 6 yönetim kurulu üyesi İdlib’te toplam 7 konut inşa ettirdi.”

Ettirmeye ettirdi de isimlerini ne koydular. 1. Evin adını kendi adı 2.3.-7. Evin adını da diğer yönetim kurulu üyelerinin adlarını koydular.

İyiliğe kibir bulaştı, enaniyet bulaştı. Keşke kendi adlarına değil de üyerinden iyilik adına faaliyet yapan hoca efendilerin isimlerinden koysalardı. Sendikalarına emeği geçen vefakar cefakar kimse kalmadımı ki kendi isimlerini ön plana çıkardılar?. Keşke Vefat etmiş Din Görevlilerinden, Şehit ve Gazi olan Din Görevlilerinden isimler kullansalardı.

Nihayetinde üyelerden gelen paralar ile kendi isimlerini yüceltmeyi kendilerine hak gördüler. 

İsmini Yüceltme, Enaniyet; benlik, egoistlik başta olmak  üzere, kendini beğenme, bencillik, nefsi önde tutma, kibir, gurur, kendini düşünme, kendi fikrini beğenme, böbürlenme insanın en tehlikeli zayıf damarıdır.

Toplum içerisinde bu tarz kişilikler kendilerini gizlerler ve hatta çok mütevazıymış gibi bir görüntü dahi sergileyebilirler.  İnsanların beğenisi ve rızası hayatlarının en önemli gayesi olan bu insanlar, her şeyin en doğrusunu kendilerinin bildiğini sanırlar. 

Tamamen nefisperestliğin ve şeytanca bir zekânın tezahürü olan bu gizli enaniyet hastalığına tutulanlar, kendilerini en ideal kişiymiş gibi sanma gayretindedirler. İnsanların onları temiz kalpli, fedakâr ve mütevazı bilmesi hayatlarının en önemli meselesi haline gelmiştir.

Bu hastalıklar en ihlâslı bildiğimiz amellerin dahi içine girebilir. İnsanı ciddî bir kişilik bozukluğuna iter.

Kamuoyuna saygılarımızla

Mustafa ÇOPURSUZ 

Diva-Sen Genel Başkanı

https://www.diyanetsen.org.tr/diyanet-sen-iyilik-evleri-idlibte

Sosyal Medyada Paylaş