SÖZDE 'SÖZCÜ' NEYİN VE KİMİN BELLİ DEĞİL

Takipçilerini ve okurlarını doğru bilgilendirmek amaçlı faal durumda olan yazılı ve görsel basın-yayın organları ülkelerin vaz geçilmezlerindendir. Nitekim demokrasilerle yönetilen ülkelerin dördüncü gücünün basın olduğu söylenir.

Ancak marjinal grupların sözcülüğünü yapan basın-yayın organları hakkında bu güzel düşünceleri söylememiz ne yazıkki mümkün olmamaktadır.

Nitekim neyin ve kimlerin “SÖZCÜ”lüğünü yapan ve adeta Müslüman mahallesinde salyangoz satıcılığı yapan söz konusu gazetenin, inancımız ve değerlerimizi hiçe sayıp basın ahlakı ile bağdaşmayan bir üslup kullanması kabul edilebilir bir durum değildir. Zira Ayasofya, sadece cennet vatanımızda bulunan mütedeyyinleri değil tüm dünya müslümanlarının sevgililerinden ve hasretlerinden birisi iken, 2020 yılında ibadete açılması bu alanda hasretleri sona erdirmiş ve müslümanları sevince boğmuştu.

Ne yazık ki, yaşadığı ülkenin ve tebaasının hassasiyetinden mahrum olduğu anlaşılan sözde “SÖZCÜ” gazetesi, birlikte yaşadığı aziz milletimizi üzmüş, gönülleri yaralamış ve ciddiyetini kaybetmiştir.

Filhakika her ne kadar durumu düzeltme cihetine gitmeye çalışsa da, “SÖZCÜ” bize göre bir Sözcü olmaktan çıkmış ve hem tarihimize hem de manevi değerlerimize saygısız bir konumda olduğu ortaya çıkmıştır. 

Kamuoyuna saygılarımızla 

Mustafa ÇOPURSUZ 

Tüm Memur-Sen Kongederasyonu ve 

Diva-Sen Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş