Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

İnanan kullarının gönüllerine sürur, kalplerine huzur veren, birlikte yaşadıkları toplumun fertlerini birbirlerine karşı birleştiren ve sevgilerin-saygıların artmasına vesile olan ulvi günlerden ikincisi Kurban Bayramına bizleri ulaştıran Allah Teâlâ’ya Hamt, Habibi Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’ya salat ile selam olsun.  

Yine günlerin efendisi olan Cuma günü ile aynı günde idrak edeceğimiz Kurban Bayramının, tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını dileriz.  

Kurban bayramının; adımıza kurban edilmeye müsaade edilen hayvanlardan akıtılan kan misali, şahsi günahlarımızın affına, ailevi ve içtimaı her türlü olumsuzlukların üzerinin örtülmesine, şefkat ve merhamet duygularının daha da fazlalaşmasına olan inancımız tamdır.  

Ayrıca, yaşanılan süreç dolayısıyla her ne kadar karşılıklı ziyaretler kısıtlansa da, uzaktan da olsa akrabalarımızla, sevdiklerimizle, dostlarımızla halleşip bayramlaşmayı ihmal etmeyelim. Aynı zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan covıd-19 virüsünden korunmak adına, devletimiz tarafından bildirilen tüm kurallara son derece uymaya gayret edelim.  

Elhasıl mübarek Kurban Bayramının inanan din kardeşlerimizin tüm sıkıntılarından, hastalık ve dertlerinden, borçlarından ve huzursuzluklarından felaha kavuşmalarına, insanlık âleminin de barış içerisinde yaşamalarına vesile olmasını Allah Teâlâ’dan niyaz ederiz”.  İfadelerde bulundu.  

 

Mustafa ÇOPURSUZ  

Genel Başkan


Sosyal Medyada Paylaş