YETKİLİ SENDİKA, KAŞ YAPMAYA ÇALIŞIRKEN GÖZ ÇIKARDI

Güya vaizlerin problemlerine yönelik hazırladıkları dosyayı DİB Başkanımız Sayın Prof.DR.Ali ERBAŞ’a sunan yetkili fakat etkili olamayan sendikaya aslında “ Günaydın” demek gerekir. Ayrıca teşekkürü de hak ettiler tabi. Şöyle ki;

Diva-Sen bu konuları hatta diyanette görev alan tüm unvanlardaki görevlilerin problemlerini yıllar önce tespit etmiş ve çözüm önerileri ile birlikte ilgili mercilere takdim etmişti. Ayrıca Kamuoyu oluşturmak için tüm argümanları kullanmış ve bu sayede diğer sendikalara da ilham kaynağı olmuştu. Tabir caizse Diva-Sen, rol model alan değil, her alanda rol model alınan bir sendika olmuştu. Gelinen nokta itibariyle, özellikle vaizlerin problemlerini gündeme taşıyan yetkili fakat etkili olamayan sendikaya teşekkür ederiz.

Ancak, Anadolu’da kullanılan bir tabirde, “Sapla samanı birbirine karıştırmak” deyimi kullanılır. Evet tam bu tabirin içini dolduran ve sonucu düşünülmeden gündeme taşınan husus ise; müftülüklerde görev yapan uzmanların, getir-götür, kırtasiye işlerini yürütür memurlar olarak faydalanılması hususu.

Her şeyden önce gene Diva-Sen olarak hemen hemen her unvanın görev tanımlarının yeniden yapılmasının çok önem arzettiğini sürekli kamuoyu ile paylaşmamızın da ne denli isabetli bir sorumluluk anlayışıyla sendikacılık yaptığımızın neticesi olarak görüyoruz. Zira sadece vaizlerin değil, diyanetin tüm birimlerinde görev alan ünvanların görev tanımlarının yeniden yapılarak tanımları doğrultusunda sorumlulukları tayin ve tespit edilmesi durumunda, kazançlı çıkacak olan hem başkanlığımız olacak hem de çalışanları. 

Bunun için de; tüm ünvanların temsil edileceği, sendika yöneticilerinin de katılımları ile başkanlığımızın yetkili organlarından oluşturulacak bir çalıştay programının ivedi bir şekilde faaliyete geçirilmesi gerektiğini son derece önemsiyoruz.

Mustafa ÇOPURSUZ 

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş