HER BİREY, ENGELLİ OLMA ADAYIDIR

3 Aralık Dünya Engelliler günü olarak kutlanmaktadır. Hayırlara vesile olmasını dilerim.  

 

Engelli olmak,  kişilerin kendi istekleriyle olan bir durum değildir. Kimisi doğumundan kimisi değişik hastalıklardan, kimisi herhangi bir kaza sonrası, kimisi de başkalarının sebep olduğu olaylar sonrası engelli konumunda hayatını sürdürmek zorunda kalmaktadır.   

 

Bu manadan olmak üzere, ülkemizde yüzbinlerce engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Aslında bu durum bize,  her bir ferdin engelli olmaya namzet olduğunu göstermektedir. Trafik kazaları, hastalıklardan geriye kalan eserler, emanet olan vücudumuzun ve organlarımızın hoyratça kullanılması… o halde sahip olduğumuz her şeyin birer emanet olduğunu aklımızdan hiç çıkartmadan kadir ve kıymetini bilmemizde son derece faydalar bulunmaktadır.  

 

Diğer taraftan engelli olmak bir ayıp değil bilakis hayatın gerçeğidir. Zira insanlık tarihinde, engelli olduğu halde çok önemli görevler üstlenip engelsizlere yönelik güzelliklere imza atan çok şahsiyetlerden bahsedilir. Günümüzde de aynı sahneleri görmemiz mümkündür.   

 

Bu nedenle, önemli olan engelli olan kardeşlerimize, engelsiz olanların bakış açıları ve onlara yönelik yapılması gerekenlerdir.   

 

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün hayırlara vesile olmasını diler, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu hayat sürmelerini temenni ederiz”.  

 

Mustafa ÇOPURSUZ  

Tüm memur-Sen Konfederasyonu ve  Diva-Sen Genel Başkanı 

Sosyal Medyada Paylaş