ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR

ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR

ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİDİR
16 Mart 2020 - 09:37


Cennet vatanımızın en müstesna yerlerinden birisi olan İstanbul Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursu çatısı altında binlerce hafız hocalarımızın yetişmesine vesile olan, alim, hafız, mürebbi ve muhibban Abdullah USTAOSMANOĞLU hocamız Refiki Alaya rücu etmiştir. Allah Teala rahmet eylesin mekanı cennet makamı ali olsun inşallah.
Ölüm, inananlar için bir son değil bir vuslattır. Ölüm şeb’i arus tur. Kısacası ebedi Aleme yolculuğun başlangıcıdır. Geçici olan bu dünya hattının sonu olması hasebiyle, geride bırakılanların Hasbihal edilmesine vesiledir. Bu noktadan hareketle, her doğan mutlaka ölecek. Zira ölümsüz olan sadece Allah Tealadır. Ancak her nefis dünya hayatında neler yaptıklarına baksın ve başkaları da bakmaktadır zaten. Abdullah hocamız, ömrünü Kur’an eğitim ve öğretimine vakfetmiş, bu uğurda binlerce Hocaefendi’yi yetiştirmiş ve Allah’ın inayetiyle Necip milletimize kazandırmıştır. Biz bu güzelliklere şahidiz.
Diva-Sen ailesi olarak, merhum Abdullah USTAOSMANOĞLU hocamıza rahmetler, geride bıraktıkları ailelerine, öğrencilerine ve tüm sevenlerine sağlık, afiyet ve başsağlığı dileriz.
Mustafa ÇOPURSUZ 
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve 
Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber 234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum