Çopursuz'dan Regaib Kandili mesajı

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Üç Aylar ve Regaib Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Çopursuz'dan Regaib Kandili mesajı

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Üç Aylar ve Regaib Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Çopursuz'dan Regaib Kandili mesajı
27 Şubat 2020 - 18:26

Rahmanın kullarına ayları günleri ve geceleri rahmet olarak verdiğini dini literatürümüzde görmekte ve okumaktayız. Kullarını kullarından daha çok seven Allah Teâlânın nimetleri karşılığında hamt etmek için yarattığı bu ulvi ay gün ve geceleri değerlendirenlere müjdeler olsun. Elbette bu geceye mahsus özel bir ibadet olmamakla beraber adet halini almış ve aziz milletimiz tarafından uygulanagelen bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu ibadetler ise camilere gidip cemaatle namaz kılmak vaaz dinlemek toplu duada bulunmak kaza namazlarını ifa etmek Kuran-ı Kerim okumak eş-dost ziyaretlerinde bulunmak imkânlar ölçüsünde ihtiyacı olanların sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermek gibi kişiyi ferahlatan anları yaşamaktır.

Bilindiği üzere üç aylar içerisinde mübarek geceleri ve Ramazan ayını kuşatan bir zaman dilimidir. Bu gecelerin başında ise Perşembeyi Cumaya bağlayan gece ifa edeceğimiz Regaip gecesidir. Regaip rağbet etmek ilgi duymak katılmak gibi manalara gelmektedir. Aziz milletimizin camilere koşup cemaat halinde ibadet etme aşkı da bu icabet etme bilincinde oluşmaktadır. Çünkü inancımıza göre tek başına yapılan ibadetlere nazaran toplulukla yapılan ibadetlerin daha fazla sevap kazandıracağı yönündedir.

Bu nedenle Allah Teâlânın inana kullarına bir lütfu olan üç ayların ve Regaip gecesinin ruhuna uygun olarak değerlendirilmesi temennilerimizle Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve bağlı sendikalarımıza gönül veren üyelerimizin kurumlar çalışanlarının aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin üç aylarını ve Regaip kandillerini tebrik eder birlik ve beraberliğimize güçlü ve kudretli olmamıza ve de hayırlara vesile olmasını dileriz.

Allahım Recep ve Şaban Ayını bizlere Mübarek Kıl ve Bizleri Ramazan Ayına Eriştir. Âmin

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber 169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum