İNSAN HAKLARI DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ, SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ, SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ, SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ
26 Nisan 2020 - 00:52

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamız Ramazan ayının ilk Cuma hutbesini Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii minberinde okudu. Mekan olarak çok isabetli bir seçim oldu aslında. Zira Türkiye Büyük Millet Meclisi de Hacı Bayram Camiinde kılınan Cuma namazı sonrası açılmıştı. Sayın Başkanımız hutbelerinin ilk parağrafını bu tarihi yıl dönümünün önemine ayırdı. Cidden manidardı.

Hutbe metninin devamında ise toplumda huzur ve saadeti tesis etmenin esaslarına değinerek, toplumun temelini sarsan ana problemleri  ayeti kerimeler ışığında çok güzel bir biçimde dile getirmiştir. Sayın hocamızın islamın, eşcinselliği lanetlemesi ifadesi ne hikmetse İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesini üzmüş ki, muhterem hocamız hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. Doğrusu çok hayreti mucip bir müracaat olmuş. Filhakika adı üstünde insan haklarını savunmak amaçlı kurulan mezkur kuruluşun en öncelikli görevi elbette haksızlığa uğrayan insanların haklarını korumak ve savunuculuğunu yapmaktır. O halde İHD cidden asli görevlerini ne derece yerine getiriyor sorusunu bizzat kendilerine sormamız icap eder. Soruyoruz kendilerine;

Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında akla hayale gelmedik işkencelere maruz kalan soydaşlarımızın, İsrail’in vahşiliğine düçar olan Filistinlilerin, Esad’ın caniliğine kurban giden Suriyelilerin, Hindistan’ın Miyanmar ve Arakanlı müslümanlara reva gördüğü barbarlığın ve ülkemizde savunmasız on binlerce vatandaşlarımızın kanlarını oluk oluk akıtan teröristlerin karşısına geçip “Durun, bu yaptığınız İnsan Haklarına Aykırıdır” dedi mi dedi ise biz mi duymadık.

Oysa Diyanet İşleri Başkanımız hutbelerinde; insanlığın ahlakını, sıhhatini ve bir arda yaşama haklarını ellerinden alan kötü fiilleri dillendirmiş, aile yapımızı bozan, boşanmaları artıran, insanlar arasında güven duygularını alıp götüren ahlaksızlıkları dile getirmiştir. Günümüzde hemen hemen tüm dünyanın huzurunu kaçıran coronavirüs covıd-19’un bu denli yaygın ve bulaşıcı hal almasının sebeplerinin biraz da insanların hatalarından aranması gerektiği muhakkak iken, İHD Ankara Şubesinin mal bulmuş mağrubi misali Sayın Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunması sadece kendilerinin amaçları dışına çıktıklarını göstermektedir.

Sözde İnsan Hakları savunuculuğunu yaptıklarını iddia edenler, toplumun temelini sarsan, gençliği uçuruma sürükleyen, ailelerin dağılmalarına sebebiyet veren, içki, kumar, zina vb  zararlı alışkanlıkları önlemek amaçlı çalışmalar yapmanız gerekirken, sizin bu yaptığınız insan haklarını savunmak değil bizzat insanlığa balta vurmak, ailelerin parçalanmalarına ortak olmak demektir.

İyice bilinmelidir ki, DİVA-Sen olarak Sayın başkanımızın yanındayız ve savunucusuyuz.

Kamuoyuna saygılarımızla

Mustafa ÇOPURSUZ
Genel Başkan

Bu haber 1134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum