MBSTS SENDROMU ÜZERİNE

MBSTS SENDROMU ÜZERİNE

MBSTS SENDROMU ÜZERİNE
20 Şubat 2020 - 08:01


Diyanet İşleri Başkanlığınca 2010 yalından beri yürürlüğe konulan ve başta imam hatip, müezzin kayyım, Kur’an kursu öğreticisi olmak üzere ilgili personeli mesleki alanda daha donanımlı hale getirmek, nakil, Hac-Umre  organizasyonları ile yurtdışında  görevli seçimi yapmak ayrıca görevde yükselme amaçlı yapılan MBSTS sınavı malesef tam bir kaosa dönmüş durumdadır. 
Sendikalar olarak görevlilerin serzenişlerini duyurmak amaçlı yapılan tüm açıklamalara kulak tıkayıp göz kapatan Başkanlığımız, personel memnuniyetini gözardı etmesi sonucu kurum aidiyetinin sağlanamamasını doğurmaktadır. Bu manadan olmak üzere; her defasında sınav ücretinin artırılması, sorulan sorularının eşitlik ilkesine aykırılığı, her ilde yapılmaması ve görevlileri yarış atına dönüştürmesi gibi huzursuzlukları ortadan kaldırmaması hususlarının Başkanlığımız tarafından acilen gözden geçirilmesine son derece ihtiyaç vardır.

ÖSYM tarafından yapılan söz konusu sınavın başkanlığımızca yapılması veya tamamen uygulamaya son verilmesi personel arasında memnuniyetle karşılanacağının da bilinmesini isteriz.

Mustafa ÇOPURSUZ

Bu haber 951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum