Kurucu Genel Başkan

   

HÜSEYİN DEMİRCİ KİMDİR?

    1962 yılında Konya İli Seydişehir İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde,  İmam Hatip Okulunun orta ve lise kısmını Seydişehir’de tamamladıktan sonra Beyşehir’de İmam-Hatip olarak göreve başladı. Daha sonra Konya il Müftülüğüne memur olarak atandı. Sürekli kendisini yenileme ve geliştirme anlayışına sahip olduğundan, hayata bakışı hep liderlik noktasında oldu. Üniversite tahsilini İşletme Fakültesinden mezun olarak tamamlayan Demirci, idealist kişiliğini görev hayatında da sürdürerek Konya il Müftülüğünün tensipleriyle Karatay ilçe Müftülüğüne Şef olarak naklen atandı. Konya’nın büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla kurucu müftü olarak Karatay ilçe müftülüğünü teşkilatlandırdı ve müftü ataması yapılıncaya kadar Karatay ilçe müftülüğüne vekâlet etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez ve Taşra teşkilatını çok iyi bilen yıllarca başarılı hizmetlerde bulunan Demirci,  Başkanlığın mevzuatlarına hâkim olup bilgi ve becerilerini sivil alanlarda da paylaşma ihtiyacını hissetti.

 

Dernek başkanlığını yürüttüğü,  bölgeye hitabeden ve kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Celaliye Yatılı Kız Kur’an Kursunu bir akademiye çeviren Demirci, din görevlilerinin dertleriyle dertlenip, halleriyle hâllenmek, onların sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla sendikacılık hayatına başladı. Üyesi olduğu sendikayı kısa sürede şube sayısına çıkarmış olmasına rağmen söz konusu sendika genel merkez yönetiminin sendikanın kuruluş amacında sapması dolayısıyla bulunduğu sendikadan ayrılmak zorunda kaldı.

 

2005 yılının Temmuz ayında Diva-Sen’i kurup kısa sürede iki binlere yakın üye kaydı yaptı. Önceleri sadece Konya’da varlığını sürdürmek istemiş olmalarına rağmen, çevre illerde Diva-sen’i tanıyan din görevlileri kendilerinin de sendika üyesi olmak istediklerini ve illerinde teşkilatlandırmak arzuları içerisinde olmaları neticesinde önce Karaman daha sonra Antalya, Erzurum, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun ve Siirt illeri başta olmak üzere Türkiye sathında teşkilatlanmayı gerçekleştirdi.

 

Konya Merkezli kurmuş olduğu sendika genel merkezini Ankara’ya taşıyan Demirci, ilkeli, dürüst, onurlu kararlı ve asla ödün vermeyen prensipleriyle gönüllerde taht kurup sendikacılıkta da duayen olduğunu ispatladı. Sendikacılığı şahsi çıkarı için kullanmadığının ispatı olarak da 2015 yılı Nisan ayının 26’sında genel başkanlık görevini kendi isteği doğrultusunda bırakarak görevi Mustafa Çopursuz’a devretti. Sendikacılık hayatını bu şekilde noktalayan Demirci, devlet memurluğu görevinden emekliliğe ayrılmış olup, halen Karatay İlçe Müftülüğüne bağlı Celaliye Yatılı Bölge kız Kur’an Kursu dernek başkanlığını yürütmektedir.

 

Kendilerine memuriyet sonrası yaşamlarında da sıhhat ve afiyet içerisinde hayırlı uzun ömürler temenni ederiz.

 

Her zaman gönüllerdesin saygıdeğer KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ.